התקנת מזגנים

התקנת מזגנים או מערכות מיזוג אוויר עבור גופים, מוסדות, מפעלים וכדומה צריכה להיעשות בהתאמה לאופי המקום ובהתאם לגודלו ולצרכים המשתנים של העובדים. קיימות מערכות ייחודיות המתאימות למיזוג אוויר של מבנים ציבוריים. על מנת לבצע התקנת מזגנים, חשוב לפנות לחברה מקצועית המעסיקה מתקין מזגנים מקצועי ומיומן כדי לבצע את העבודה. כמו כן, חשוב לבדוק את החברה ממנה רוכשים את המזגנים, האם מדובר בחברה אמינה, בעלת וותק וניסיון בהתקנת מזגנים למוסדות וגופים.

על מנת לבצע התקנה של מזגנים או מערכות מיזוג אוויר יש צורך בתכנון מראש של המערכות והמיקום שלהן במבנה. במבנים גדולים מתקינים מערכות מיזוג אוויר מרכזיות, חשוב לדעת שמערכות אלו מורכבות יותר לתכנון וגם התקנתם אורכת זמן רב יותר. כמו כן התקנת מזגנים על ידי מתקין מזגנים מקצועי, מצריכה ידע וניסיון. תכנון המערכות כולל בחינה של פרמטרים שונים כגון מיקום המבנה, מספר החדרים שבהם יש צורך במזגן, מספר הפתחים, החלונות והדלתות, תנאי האקלים באזור בו יותקנו המזגנים, כמו כן יש להתחשב בזרימת האוויר, מספר העובדים ועוד.

מומלץ להתייעץ טרם רכישת המזגנים לגבי רכישה של מערכת מיזוג אוויר שתתאים למבנה, חשוב לבחור במזגנים איכותיים, עמידים לאורך שנים ובעלי תו תקן בטיחות.

כיצד בוחרים את המזגן המתאים?

כאשר בוחרים מזגן, חשוב להתאים אותו לשטח המקום שבו הוא יותקן. כמו כן חשוב שהמזגן לא ירעיש יתר על המידה, וגם יהיה חסכוני בחשמל. מסיבה זו חשוב לבדוק את הדירוג האנרגטי שלו. בנוסף לכך כיום רכישת מזגנים בטכנולוגיה מתקדמת כוללת גם מקדם יעילות, ישנם תקנים שהמזגנים צריכים לעמוד בהם כדי להיחשב ליעילים וחסכוניים.

בתנאי האקלים הקיימים במדינת ישראל, ישנן הוצאות גבוהות ובלתי מבוטלות על צריכת חשמל ובעיקר עבור שימוש תדיר במזגנים. קיימת חשיבות רבה להתקנת מזגנים בבתים, משרדים, חברות, מפעלים ועוד, המהווים חלק חשוב בשמירה על איכות החיים. יש לבחון את היצע המזגנים המתאים לחלל החדר וכן לבחון את רמת האנרגטיות על מנת לחסוך בהוצאות על חשמל.

כיום רוכשים דירות ובתים חדשים כאשר קיימים בהם מזגנים או תשתית להתקנת מזגנים. חשוב לדעת שישנם סוגים רבים של מזגנים ויש צורך לבחור את המזגן בהתאם לצרכים ולגודל החדר, כמו כן יש להתחשב במספר האנשים ששוהים בחדר במהלך היום. אם למשל מעוניינים להתקין מזגן במשרד שבו עובדים בין 8 ל-10 אנשים אז כמובן יש צורך במזגן חזק ועוצמתי במיוחד. חשוב לדעת שישנם מזגנים מפוצלים, מזגנים עיליים, מזגנים רצפתיים, מיני מרכזי, מזגנים רב מאיידים ועוד.

מזגנים מפוצלים הם למעשה קטגוריה כוללת למגוון רחב של מזגנים כגון מזגן עילי, מזגן רצפתי, מזגן מיני מרכזי, מזגנים רב מאיידים וכדומה. מזגנים מפוצלים הם רבי עוצמה, הם מאפשרים מיזוג של שטחים גדולים כגון משרדים, מקומות עבודה, מפעלים ועוד. כמו כן קיימים פתרונות שונים למיזוג אוויר בהתאם לצרכים המשתנים ובהתאם לגודל החלל.

מזגנים עיליים

הכוונה למזגנים המותקנים בצמוד לתקרת החלל, מדובר במזגן פונקציונלי במיוחד, קומפקטי , חסכוני ומאפשר התקנה  פשוטה. ביחס למזגנים רצפתיים, מזגן עילי נחשב לשקט מאד ומתאים במיוחד לחללים בינוניים וקטנים.

מזגנים רצפתיים

מזגן רצפתי מותקן על הרצפה או בצמוד לרצפה. בתוך קטגוריית מזגנים רצפתיים ישנם מזגנים נוספים כגון מזגן רצפתי דו כיווני ומזגן רצפתי נייד. מזגן רצפתי מכיל שתי יחידות של מדחס ויחידת קירור פנימית. מזגן רצפתי מקרר את החדר במהירות גבוהה ומאפשר קירור עוצמתי בכל שטח החלל. מזגן רצפתי דו כיווני מאפשר קירור או חימום של שני חדרים במקביל ומזגן רצפתי נייד הוא מזגן שניתן להעביר אותו ממקום למקום בצורה פשוטה, מדובר במזגן מסוג שונה מאחר שהוא מצריך העברת צינור מחוץ למבנה, מה שהופך להיות פחות נוח ופחות אסתטי. כמו כן מזגן רצפתי נייד מתאים לחללים קטנים.

מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי הוא מזגן שעובד על מנוע אחד ומזרים אוויר באמצעות צינור. חשוב לדעת שהתקנה של מזגן מיני מרכזי הינה מורכבת יותר ומצריכה עבודה רבה הכוללת קדיחה בקירות, העברה של צינורות ובמקרים מסוימים יש צורך ביציקה של לוחות גבס על מנת להסתיר את המערכת בתוך הקיר. אחד היתרונות הבולטים של מזגן מיני מרכזי הוא מכיל רק יחידה אחת ואין צורך במספר מזגנים. כמו כן התקנה של מזגן מיני מרכזי מאפשרת חיסכון מהותי בחשמל, לעומת הפעלה של מספר מזגנים במקביל.

מזגנים רב מאיידים

מזגנים דו מאיידים הם מזגנים בעלי שתי יחידות נפרדות של ייצור קור, בתוך המערכת קיים מדחס אחד, שנמצא מחוץ למבנה, המדחס משמש את שתי היחידות להזרמת אוויר בחלקים שונים באותו המבנה.

מחיר התקנת מזגנים

התקנת מזגנים מחייבת מתקין מזגנים מקצועי, אמין ובעל ניסיון. כמו כן מחיר התקנת המזגן משתנה בהתאם לסוג המזגן ובהתאם לסוג העבודה הנדרשת. חשוב לוודא שהתקנת המזגן מתבצעת בצורה אסתטית ובמידת הצורך צריכה לכלול גם התקנת קיר גבס, במקרים מסוימים יש צורך בהתקנת נקודת חשמל נוספת ועוד. בהתאם לדרישת הלקוח.  מומלץ לבקש הצעת מחיר טרם רכישת המזגנים. כמו כן חשוב לפנות למתקין מזגנים מקצועי מחברה מוכרת ואמינה שתספק ללקוח שירות מקצועי ואמין והצעת מחיר הוגנת. כמו כן חשוב לוודא שיש אחריות על המזגנים ועל ההתקנה.

אולי תתעניין גם ב:

חברת הוריקן מספקת פתרונות קירור, חדרי קירור ומקררים מסחריים, שירותי תיקון ותחזוקה. כמו כן החברה משווקת מערכות מיזוג אוויר מתקדמות על פי צרכי הלקוח והתאמה אישית, שירות מן השורה הראשונה ומחירים הוגנים, מוזמנים ליצור איתנו קשר, נשמח לתת מענה בכל שאלה.