הוריקן מיזוג אוויר

קבוצת הוריקן – קירור, מיזוג אוויר ומכונות מזון מתמחה בהתאמה אישית ופרטנית של מערכות מיזוג אוויר ללקוחות עסקיים ומוסדיים.

מערכות המיזוג שלנו מצליחות לספק את התוצאות הטובות ביותר, תוך צמצום מקסימלי של צריכת האנרגיה. בניית יחידות קירור בהתאמה לצרכי הלקוח בדרך המקצועית והחסכונית ביותר במחירים הוגנים

חברתנו נותנת את כל הפתרונות לקירור ומיזוג אויר – חברתנו מתמחה ומבצעת את כל שירותי מיזוג האוויר ללקוחות פרטיים ולבתי עסק.

יבוא, שיווק, מכירה והתקנה של כל סוגי המזגנים. וותק וניסיון של שנים בתחום, שירות מקצועי ואיכותי ברמה הגבוהה ביותר.

 

 

הוריקן מיזוג אויר

בין שירותינו:

  • טכנאי מזגנים
  • התקנת מזגנים
  • תיקון מזגנים תעשייתיים
  • טיפול תקופתי
  • חידוש מערכות מיזוג
  • מכירת מזגנים
  • יבוא יחידות מיזוג מרכזיות

 

על מערכות מיזוג אוויר תעשייתיות

באקלים הים תיכוני החם מערכות מיזוג תעשייתי חיוניות לבתי עסק ומוסדות מכל מגזרי המשק, בין אם מדובר במפעלים,משרדים, מרכזי קניות, רשתות, בתי מלון, אולמות אירועים, מרכזי תרבות, בתי חולים, מוסדות חינוך ועוד. מיזוג אויר תעשייתי מבוסס על מערכות רבות עוצמה, גדולות ומורכבות והוא מיועד לקירור וחימום חללים גדולים ומקומות הומי אדם. כמו כן הוא מבוסס על טכנולוגיות מתקדמות שונות ומיועד לספק מענה יעיל, חסכוני ונוח לשימוש. את מערכות המיזוג מספקות חברות מקצועיות שמעניקות ללקוחותיהן שירותי מיזוג אוויר מקיפים החל מבחירת מערכת, התאמתה לשטח מיועד, התקנתה ועד לתחזוקתה השוטפת.

תכנון מערכת מיזוג אוויר תעשייתי

מכיוון שלכל מבנה, בתי עסק ומוסד יש מאפיינים וצרכים ייחודיים משלו, תכנון מערכות מיזוג אוויר הינו חלק מהותי מתהליך רכישתן וקנייתן, המבטיח את יעילותן. כמו כן, במידה ומדובר במבנה חדש, תכנון מערכות אלו מבוצע כבר בשלבי תכנון אדריכלי. התכנון של המערכות מבוצע בעזרת מהנדסי מיזוג ובין היתר בודק את הפרמטרים הבאים:

מאפייני המבנה- כולל בחינת גודל המבנה, מספר חדרים וחללים, אופן חלוקתו, סוג תשתיות ומיקום, ומיקומים פנויים מתאימים להתקנה. כמו כן יש לבדוק את רמת הבידוד התרמי של המבנה, החומרים ממנו הוא עשוי, סוג רצפות, גג ותקרה, מיקום ומידת אור ישיר החודר לחלל ועוד.
מאפייני הארגון- צרכי קירור משתנים גם בהתאם לצרכי הארגון, אופי העבודה וההתנהלות במקום. כך למשל, יש מתחמים עם חומרים רגישים הנדרשים בטמפרטורה קבועה ומבוקרת. כמו כן חללים הומי אדם נדרשים בצורכי קירור גבוהים יותר מחללים ששוהים בהם מעט אנשים או חללים שאינם מאוישים באופן קבוע.
בקרת שליטה- יש לתכנן מערכת בקרה במידת טמפרטורות רצויות עם תכנות מראש ועם יכולת ניהול והפעלה שוטפת של הגורם האחראי בארגון.
חסכון בחשמל- יש גם חשיבות רבה לבחירת ותכנון מערכות מיזוג חסכוניות בצריכת חשמל, שמבטיחות יעילות אנרגטית ומקטינות את הוצאות העסק ותורמות לאיכות הסביבה.
חזות- יש חשיבות רבה גם לחזות המערכת, היותה מוטעמת ומשתלבת בסביבתה ומותקנת באופן מדויק ומקצועי, ללא חלקים רופפים וללא התקנה מרושלת.

בחירה נכונה של מערכת מיזוג

בחירת מערכת מיזוג תעשייתי מתוך המבחר הקיים בשוק, נשענת על נתוני המבנה והחברה. השיקולים המרכזיים בבחירת מערכת מתאימה כוללים:

יש לבחור במערכת בעלת עוצמה מספיקה לקירור יעיל של שטח נתון, וכן עם רמה נאותה של תפוקה ויכולות לעמוד בעומסי עבודה מתמשכים, לעיתים אף ללא הפסקה.
שיטת עבודה- מערכות מיזוג מבוססות על טכנולוגיות שונות שיש לבחור מתוכן את המתאימה ביותר. כך למשל, יש מערכות על בסיס גז או מים והבחירה נקבעת בין היתר בהתאם למאפייני העסק, סוג חומרים שעימם הוא עובד וצורכי הקירור שלו, בין אם אחיד או משתנה.
איכות- חשוב לבחור במערכת מיזוג המיוצרת על ידי חברה מוכרת ומוערכת בשוק ובכך להבטיח את אמינות ועמידות המוצר, איכות חומרי הגלם ועמידותה בדרישות תקן שונות.
הגדרות תקציב- מערכות מיזוג נבדלות זו מזו בבעלותן ויש לבחור במערכת מתאימה גם מבחינת עלויות, המגלמות בתוכן את מחיר המוצר ועלות התקנתו.

מגוון פתרונות מיזוג

בעשורים האחרונים ענף מיזוג האוויר זכה בתאוצת פיתוח הבאה לידי ביטוי במגוון פתרונות מיזוג אוויר תעשייתי מתקדמים, יעילים וחסכוניים, שכוללים גם פתרונות בהתאמה אישית לצורכי בית העסק. פתרונות אלו כוללים מוצרים של חברות מובילות בארץ ובעולם. בין היתר ניתן למצוא בשוק את סוגי המערכות הבאות:

מערכות מיזוג מרכזיות, מפוצלות ועם חלונות, על בסיס מים או גז.
מערכות מיזוג אוויר מרכזיות VRF ומערכות VRV המספקות נפחי קירור משתנים.
מערכות מיזוג צ’ילר ומערכות עם טכנולוגיית WS על בסיס קירור ועיבוי מים.
מערכות VAV- Variable Air Volume מערכות המאפשרות קבלת אוויר ברמות שונות של ספיקה.
מערכות מיזוג מרכזי הכוללות יחידת DX לחללים פתוחים גדולים כמו אולם ספורט.
פתרונות נוספים- חברות רבות העוסקות בתחום המיזוג מספקות גם מענה עבור מערכות אוורור, פינוי עשן ומערכות לטיפול באוויר.

מערכות מיזוג על בסיס גז דחוס ומים

אחד ההבדלים המהותיים בין סוגי מערכות מיזוג תעשייתיות הינו החומר הגורם לפעולות הקירור, בין אם מים או גז דחוס:

גז דחוס למיזוג או הסקה גורם לשינוי של טמפרטורות החדרים. תכונה זו דורשת לבחור במערכת עם היקף גז וצורת הנעה באוויר מתאימים, כדוגמת מערכות המניעות את הגז בעזרת קומפרסור.
מים במערכות מיזוג עוברים הליכים של קירור או של חימום והם מובלים דרך צינורות מיוחדים בתוך המרחב ותורמים לקבלת טמפרטורה אחידה רצויה. מערכות אלו פחות מתאימות לחברות המבקשות ליצור טמפרטורות שונות בחדרים.

טכנולוגיית VRF יעילה וחסכונית

בין הטכנולוגיות החדישות למיזוג שטחי תעשייה בולטת טכנולוגיות VRF – Variable Refrigerant Flow. מדובר במערכת מיזוג אוויר תעשייתי מרכזית המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת וחדישה. היא מורכבת מיחידות מרכזיות של עיבוי הפועלות באמצעות מדחסים מסוג אינוורטר, בעלי יכולת לשנות תפוקה בהתאם לצריכת האנרגיה של יחידות פנים. כך למעשה, מערכות אלו מאפשרות לשנות נפח קירור בהתאם לקליטה של יחידות המיזוג הפנימיות, המכונות מאיידים. תוכנות אלו ונוספות מובילות לקבלת מערכת מיזוג מתקדמת ויעילה, ששומרת לאורך זמן על טמפרטורה יציבה בחלל וחוסכת באופן משמעותי בצריכת והוצאות חשמל.

תחזוקת מערכות מיזוג תעשייתיות

שירותי מיזוג אוויר כוללים גם תחזוקה של המערכות המבוצעת על ידי טכנאי מוסמך שמגיע כפעמיים בשנה לבחון את תקינות המערכות ולוודא שאין בהן ליקויים, תקלות, נזילות או חלקים שחוקים שיש להחליף. כמו כן, בדיקות אלו שמות דגש על:

בדיקת תקינות תעלות אוורור והיותן נטולות סתימות ובמידת הצורך החלפה של מסנני אוויר.
בקרת בטיחות הבודקת את תקינות חיבורי ורכיבי חשמל השונים שבמערכת המיזוג.
ניקוי מוקפד של מנוע מערכת המיזוג ושימונו, דבר השומר על איכות ורמת תפקודו ומונע הופעת תקלות בהמשך.
בדיקת תקינות, ניקיון ואיזון של מפוחים, בדיקת תקינות משאבות, בדיקת חגורות ובמידת הצורך כיוון שלהן מחדש. כמו כן, במידת הצורך ביצוע פעולות של הידוק, תיקון או החלפת חלקים שונים במערכת.